UKR RUS ENG
+38(044)-467-7540 +38 (050) 313-81-01 +38 (067) 586-63-96
Стан замовлення
Номер замовлення
PIN

Замовити консультацію
Ім'я
Телефон


Тема


Форма онлайн замовлення
Ім'я
Телефон
Email
Опис проблеми та вжиті заходи
Дані, що мають бути відновлені в першу чергу

Відновлення інформації з віртуальних машин

Популярність систем віртуалізації в сучасному ІТ-світі постійно зростає. Застосування даних систем надає можливість запуску різноманітних операційних систем на одному фізичному комп’ютері, тім самим дозволяючи скоротити витрати за рахунок консолідації серверів, прискорити процес розробки ПЗ, спростити адміністрування інфраструктури, підвищити відмовостійкість та багато іншого. Прикладами найбільш розповсюджених систем віртуалізації на сьогоднішній день є VMware ESXi, VMware Workstation, Hyper-V, VirtualBox, KVM, Xen.

Системи віртуалізації встановлюються на серверах, до складу яких входять засоби, що підвищують відмовостійкість (RAID-масиви з резервуванням, ECCRAM, резервні блоки живлення і т.д.), але навіть в таких випадках існує ймовірність втратити до них доступ.

Найбільш розповсюджені випадки втрати інформації на віртуальних дисках

Відновлення інформації з віртуальних машин – доволі складна та, здебільшого, нестандартна задача. Це пояснюється тим, що віртуальна машина представляє собою файл (набір файлів), що емулюють роботу ПК. До її складу входить:

При відновленні інформації з віртуальних машин найбільшу цінність представляє віртуальний диск, оскільки саме він містить важливу інформацію користувача (ОС з інстальованим ПЗ та налаштуваннями, бази даних, документи, тощо).

В деяких випадках відновлення файлів віртуальних дисків ні чим не відрізняється від відновлення будь-яких інших файлів. Однак при пошкодженні внутрішньої структури файлу (програмно-апаратний збій, частковий перезапис новою інформацією) виникає додаткова складність. За таких обставин, успіх відновлення напряму залежить від ступені пошкодження та кваліфікації спеціаліста.

Складність відновлення пошкоджених віртуальних дисків полягає в тому, що спеціалісту необхідно досконало знати не лише внутрішню структуру операційної системи, що використовується, але й внутрішній формат файлу віртуального диску. Слід зазначити, що різні виробники використовують різні формати (vmdk, vdi, vhd і т.д.) та не всі з них є відкритими, що суттєво ускладнює задачу.

Наявність сучасного інструментарію для роботи з пошкодженими носіями, великий досвід інженерів ЕПОС та глибоке вивчення внутрішньої структури файлів віртуальних дисків різних виробників дозволяють відновлювати максимально повний обсяг даних.

Найкращим результатом робіт прийнято вважати відновлення віртуальної машини зі збереженням її працездатності та усією інформацією, що в ній зберігалась. У випадку значних пошкоджень, проводиться відновлення найбільш важливих файлів з віртуального диску.

Для підвищення шансів успішного відновлення даних з віртуальних машин, рекомендовано надавати носій, на якому знаходились файли до збою.